Mikulášská nadílka se nevyhnula ani žákům ZŠ a MŠ Chodov. Ve středu 6. 12. se do nejnižších ročníků (1. - 3. třída) školy a všech tříd mateřské školy přišel podívat Mikuláš a přinesl žákům drobné dárky. Velmi děkujeme devátým ročníkům za organizaci. Fotky zde.

Žáci 4.A byli oceněni v soutěži Rozsviťme ČR, kde vyhráli 1. místo ve fotografické soutěži. Do projektu Rozsviťme ČR se 4.A zapojila už v počátku - na konci školního roku si každý zasadil slunečnici. Přes prázdniny se děti o rostlinky staraly a v září se s výpěstky společně vyfotily. Ceny v podobě vstupenek do ZOO, pexes, záložek, pohlednic a balónků byly předány přímo ve škole Nadačním fondem IMPULS.

Projektem žáci podpořili pacienty s roztroušenou sklerózou.

10. ročník soutěže Bobřík informatiky se uskutečnil ve dnech 6. - 15. 11. 2017. Zúčastnilo se 74518 soutěžících z celé ČR.

V kategorii MINI (4.-5. třída) soutěžilo z naší školy 136 žáků, z toho úspěšných řešitelů bylo 51, plný počet bodů získalo 6 dětí -  Filip Fiala 4.A, Filip Smíšek 4.A, Patrik Holba 4.A, Vít Jaroš 4.A, Julie Kenická 4.A, Viola Humlová 5.A

V kategorii BENJAMIN (6.-7. třída) soutěžilo z naší školy 87 žáků. Úspěšných řešitelů bylo 20, nejlépe se umístil Petr Ziegner 7.B.

V kategorii KADET (8.-9. třída) soutěžilo z naší školy 37 žáků. Úspěšných řešitelů bylo 13, nejlépe se umístila Anna Málová 8.A.

Dne 29. 11. žákyně osmých tříd navštívily výstavu „Od antiky po baroko“ ve Šternberském paláci. Interaktivní a hravou formou žákyně zkoumaly první část výstavy zabývající se vývojem především na území Itálie. Nejvíce je zaujal portrét Eleonory z Toleda od Agnola Bronzina, u které se zamýšlely, jak by mohla vypadat dnes. Velmi je pobavil obraz Zrazené nevěsty, která vypadá jako muž a teče jí z nosu „nudle“. Na fotografie z galerijní edukace, kterou vytvořila Mgr. Z. Böhmová, se můžete podívat ve fotoalbu.

Dne 15. 11. 2017 se uskutečnila „Matematická dílna pro rodiče: Cíle Hejného metody I“. Semináře pro rodiče se zúčastnily více než dva tucty rodičů. Společně jsme prodiskutovali konstruktivistický přístup k výuce matematiky a metodu prof. Hejného. Podrobněji jsme probrali koncept prostředí Krokování a jeho klady a zápory (učebnice Fraus). Dále jsme nastínili průběh poznávání rovnic (i soustav rovnic) v rámci takto zpracovaných učebních materiálů.

Doufám, že se mi povedlo rodičům přiblížit klady výuky matematiky v konstruktivistickém duchu (dle Hejného metody) a ukázat některé z principů takto pojatého vyučování.

Budu se na Vás těšit při dalším semináři „Matematická dílna pro rodiče: Cíle Hejného metody II“, který je prozatím plánován na leden.

Mgr. Zuzana Böhmová

Logickou olympiádu pořádá Mensa ČR. Základního kola se zúčastnilo 61 284 dětí z celé republiky. Z naší školy z 82 soutěžících žáků postoupilo do krajského kola 6 dětí.  Zde jsme zaznamenali velký úspěch. Sami Bouzid (5. A)  postupuje do celostátního kola z prvního místa a Vítek Zátka (5. A) z osmého místa. Finále se bude konat 27. 11. 2017 v Míčovně Pražského hradu. Budeme mu držet palce.

Velmi úspěšní byli i další soutěžící: Anežka Platilová (5. B) se umístila na desátém místě, Lucie Teuberová (5. A) na jedenáctém a Miloš Routa (4. A) na šestnáctém místě. Všem blahopřejeme.