A tak se také stalo. Na konci předslabikářového období, kdy už jsme se naučili první důležitá písmenka, nám začalo něco chybět.
Ptáte se co? No samozřejmě, slabikář! Ale protože takový slabikář je vzácná věc, museli jsme se o něj zasloužit. Vydat se pro něj do pohádkové říše, kam zlý černokněžník Nečtenář unesl krásnou princeznu, která pro nás slabikáře jako poklad opatrovala, nebylo vůbec jednoduché. Cestou na nás čekali černokněžníkovi pomocníci čerti, kteří nám kladli nejrůznější překážky. A dovedete si představit takový duel s čertem? Museli jsme třeba lovit slabiky v rybníčku, kam je čerti hodili, a poskládat z nich slova, poznat, z kolika slabik se některá slova skládají, vyluštit křížovky, poskládat písmenková puzzle, zavěsit na kouzelný strom správné slabiky, aby byli čerti spokojení... No, bylo toho zkrátka hodně. Naštěstí nás na záchranu princezny bylo dost a nebyli jsme na to sami. Provázeli nás totiž naši skvělí deváťáci, kteří nás v ničem nenechali, starali se o nás, jak mohli, někde radili, někdy nás dokonce i nosili a vypadalo to, že se při tom i docela dobře bavili. A kdybyste se náhodou báli, že na nás byli čerti zlí, tak se nebojte, nebyli. Oni to totiž také byli naši deváťáci, jen moc pěkně převlečení za čerty. A jak správně tušíte, zlého černokněžníka Nečtenáře jsme nakonec společnými silami porazili a princeznu s naším pokladem zachránili. A tak jsme si minulý čtvrtek odnášeli všichni domů jednu z nejdůležitějších prvních knih a byli jsme vyřádění a spokojení. Teď už zbývá jen začít číst!
Vaše 1. A a 1. B

Původní plán byl udělat si s kolegyněmi užitečný výlet, ale pak jsme usoudily, že celá ta akce by se vlastně mohla jmenovat „Sázíme lesy pro novou generaci a s novou generací“ a přizvaly jsme naše deváťáky a osmáky: Přidalo se k nám 23 dětí ochotných obětovat volnou sobotu a udělat něco pro svou budoucnost!

Žáci naší školy se i tento rok zapojili do výtvarné soutěže, kterou každý rok vyhlašuje Dům dětí a mládeže Jižní Město, a i tento rok jsme uspěli.

V soutěži na téma „Malujeme písničky“ v kategorii 12-16 let zvítězila naše žákyně 8.B třídy Maruška Týcová.

V kategorii 6-11 let zvítězily žákyně 1.C třídy Viktorie Blahová a Eliška Nováková.

Moc gratulujeme a těšíme se na další tvoření!

Dvě skupiny nadějných florbalistů vyrazily v pátek hájit barvy naší školy. Mini florbalisti z 2. a 3. tříd si po krásném výkonu stoupli na bednu a pro školu vybojovali úžasný bronz. Starší děti z 5. tříd nakonec skončili „o fous“ čtvrtí, ale „brambora“ nikomu nevadila, protože všichni věděli, že ze sebe vydali to nejlepší.

Celkem se turnaje účastnilo 6 mužstev, akce se uskutečnila ve florbalové hale Jedenáctky pod vlajkou Ivanti Tigers, kterým za organizaci moc děkujeme.

Lucie Vilímovská

Jedna ze tří skupin pracovek našich sedmáků během několika týdnů vymýšlela a vyráběla originální deskové hry. A když píšeme vyráběli, myslíme tím opravdu vlastníma rukama: z tvrdého papíru desky, z obarvených kamenů figurky, hrací kostky z papíru a nekorunovaným králem se stal David, který doma vyřezal hrací kostku ze dřeva.

V úterý 4.6. se celá skupina pod vedením své učitelky L.Vilímovské odebrala předat plody svého snažení svým mladším kolegům – žáčkům z 2. C a s nimi také hry (monopoly, žebříky, aktivity) důkladně vyzkoušeli. A ten přesah? Je přece krásné pro někoho něco udělat jen tak, pro radost, a je to pěkný příklad sdílené radosti.

V úterý 4.6.2019 se žáci 4. B v rámci pracovních činností věnovali zvelebení naší školní zahrady. Pěkně ji uklidili a nestačili se divit, co všechno ukrývaly keře a květiny: hopík, florbalový míček i třeba pravítko. Sice bylo vedro, ale to malým nadšencům nevadilo, naopak je po celou dobu neopouštěla dobrá nálada a pocit, že dělají něco, co potěší všechny. Naplnili celkem pět pytlů na odpad a za jejich nasazení jim patří velký dík! Na závěr pak děti zalily hrách i afrikány, nejprve hadicí, pak i konví, což potěšilo vyprahlé rostliny i malé zahradníky.

Lucie Vilímovská