Žáci naší školy se i tento rok zapojili do výtvarné soutěže, kterou každý rok vyhlašuje Dům dětí a mládeže Jižní Město, a i tento rok jsme uspěli.

V soutěži na téma „Malujeme písničky“ v kategorii 12-16 let zvítězila naše žákyně 8.B třídy Maruška Týcová.

V kategorii 6-11 let zvítězily žákyně 1.C třídy Viktorie Blahová a Eliška Nováková.

Moc gratulujeme a těšíme se na další tvoření!

Dvě skupiny nadějných florbalistů vyrazily v pátek hájit barvy naší školy. Mini florbalisti z 2. a 3. tříd si po krásném výkonu stoupli na bednu a pro školu vybojovali úžasný bronz. Starší děti z 5. tříd nakonec skončili „o fous“ čtvrtí, ale „brambora“ nikomu nevadila, protože všichni věděli, že ze sebe vydali to nejlepší.

Celkem se turnaje účastnilo 6 mužstev, akce se uskutečnila ve florbalové hale Jedenáctky pod vlajkou Ivanti Tigers, kterým za organizaci moc děkujeme.

Lucie Vilímovská

Jedna ze tří skupin pracovek našich sedmáků během několika týdnů vymýšlela a vyráběla originální deskové hry. A když píšeme vyráběli, myslíme tím opravdu vlastníma rukama: z tvrdého papíru desky, z obarvených kamenů figurky, hrací kostky z papíru a nekorunovaným králem se stal David, který doma vyřezal hrací kostku ze dřeva.

V úterý 4.6. se celá skupina pod vedením své učitelky L.Vilímovské odebrala předat plody svého snažení svým mladším kolegům – žáčkům z 2. C a s nimi také hry (monopoly, žebříky, aktivity) důkladně vyzkoušeli. A ten přesah? Je přece krásné pro někoho něco udělat jen tak, pro radost, a je to pěkný příklad sdílené radosti.

V úterý 4.6.2019 se žáci 4. B v rámci pracovních činností věnovali zvelebení naší školní zahrady. Pěkně ji uklidili a nestačili se divit, co všechno ukrývaly keře a květiny: hopík, florbalový míček i třeba pravítko. Sice bylo vedro, ale to malým nadšencům nevadilo, naopak je po celou dobu neopouštěla dobrá nálada a pocit, že dělají něco, co potěší všechny. Naplnili celkem pět pytlů na odpad a za jejich nasazení jim patří velký dík! Na závěr pak děti zalily hrách i afrikány, nejprve hadicí, pak i konví, což potěšilo vyprahlé rostliny i malé zahradníky.

Lucie Vilímovská

Dne 14. května se konal na pobočce České spořitelny v OC Praha Chodov jarmark naší 4. A. Tato akce byla vyvrcholením práce na projektu Abeceda peněz, do něhož se již dříve zapojilo několik dalších tříd naší školy. I nyní byl projekt úspěšný, dětem jejich podnik jménem Svačinka přinesl nemalý výdělek v řádu tisíců korun, četné zkušenosti i hodně zábavy. Jarmarku, coby třešničce na dortu, předcházela dlouhodobá a usilovná práce celé třídy. Děti poznávaly nové pojmy z oblasti financí, diskutovaly o společných plánech a jejich realizaci, vyráběly a hlavně se těšily na veřejné  představení svého podniku. A to se opravdu vydařilo! Celý sortiment muffinů, donutů, párků v rohlíku, limonád, drobné bižuterie, pohledů i třídního časopisu šel rychle na odbyt a radost měli prodávající i kupující. I díky zázemí nadšených rodičů tak děti vytvořily malou úspěšnou  společnost a držme jim palce, aby se jim stejně dařilo i v budoucnu.

V sobotu 6.4. proběhla akce Ukliďme Česko. Dvaceti dobrovolníkům z naší školy se podařilo sesbírat 500 kg odpadků. Děkujeme všem účastníkům. Fotky zde