V lednu jsme byli na horách, malí i velcí si užívali sníh, lyže, boby, bílou krásu hor, co ve městě nikdy dlouho nevydrží, dostali jsme vysvědčení za první pololetí a bylo nám fajn.

V únoru si v mateřince užili maškarní rej, napadlo trochu sněhu…a byl to krátký měsíc.

V březnu rejdily masky na karnevalu pro první stupeň, trochu poezie se vloudilo do školní knihovny v rámci poetického setkání, rodiče si s učiteli zaplesali na školním bálu, zkrátka  březen je měsíc tance a hlavně jarních prázdnin, které tentokrát opravdu už byly jarní.

Duben byl opravdu rušný, začal Velikonocemi a nocí s Andersenem, pokračoval přes přijímací zkoušky a zápis do prvních tříd, stihli jsme i pyžamový den a na konci měsíce se kolem školy prolétlo velké hejno čarodějnic.

V květnu už jsme začínali vyhlížet blížící se prázdniny, trochu jsme se fotografovali, trochu jezdili na školy v přírodě, slavili jsme Den maminek, školkáčci sportovali a také zapsali své budoucí kamarády, co přijdou od září, prostě květen se moc vydařil.

Červen byl slunečný, ti co nestihli školu v přírodě v květnu, to rychle napravili, bylo krásně a horko, na poslední chvíli jsme ještě vylepšovali známky, rozloučili se s absolventy mateřské školy i s vycházejícími deváťáky, ocenili na zahradní slavnosti nejlepší žáky a konečně bylo 30. června a hurá na prázdniny.

Červenec  a srpen jsou rozhodně dva nejlepší měsíce z celého školního roku (pro ty, co to nevědí, školní rok trvá vždycky od 1. září do 31. srpna, takže dva letní měsíce do něj fakticky patří).

V září se můžeme radovat ze setkání s kamarády, v mateřské školce se vrhli na jablíčka při jablkobraní a na konci měsíce si žáci užili dva dny ředitelského volna, což trochu osladilo smutek ze skončených prázdnin.

Měsíc říjen přinesl adaptační programy novým třídním kolektivům v šestkách, chodili jsme malí i velcí do divadel, trochu jsme běhali v centrálním parku a hlavně – na konci měsíce byly opět prázdniny, což je prostě boží.

Listopad zahájila děsuplná halloweenská stezka temnou školní budovou, děti z mateřské školy a ze družiny hledaly poklad skřítka Chodováčka, společně jsme připravily hromadu Krabic od bot pro děti z dětských domovů a azylových domů, mateřská škola zamkla svou zahrádku a uložila ji k zimnímu spánku. Navíc se  nám ve škole narodilo hejno draků a vznikla o nich i kniha.

Nejdřív přišel Mikuláš a měl s sebou anděly i čerty, ale nakonec asi máme samé hodné děti, protože si čerti nikoho neodnesli (dokonce ani žádnou paní učitelku), zvládli jsme den bez školních aktovek, náš prosinec je již tradičně ve znamení vánočního vyzpěvování i dílniček, užíváme si třídní besídky s dárečky a nakonec nás zase čekaly prázdniny, což je bezvadný vynález, protože se vlastně pořád máme na co těšit….

Tak vzhůru do roku 2024 – bude obsahovat 194 školních dnů, 57 dní prázdnin a 115 dní vyjde na soboty, neděle a státní svátky…