Pro žáky devátých a osmých tříd naší školy je k dispozici zdarma aplikace SALMONDO pro podporu kariérového poradenství. Ta žákům umožní dozvědět se více o sobě a lépe plánovat svou budoucnost.

Žáci s aplikací mohou snadno pracovat skrze webovou stránku z počítače, tabletu či mobilu (potřeba je pouze připojení k internetu). Salmondo nevyžaduje žádnou složitou instalaci a je velmi snadné na používání. Aplikací se prochází zcela samostatně pomocí připraveného průvodce a vyplňují se připravené psychologické testy, dotazníky či moduly vycházející z pozitivní psychologie. Všechny výsledky jsou dostupné online, ihned po vyplnění a jsou připraveny tak, aby byly pro žáky srozumitelné a použitelné.

Vše je anonymní, pouze v případě zájmu o interpretaci výsledků může žák výsledky sdílet se školní psycholožkou.